Radka Deckerová Basketbal

Zápasy očami hráča: Aďo Hanzlík hodnotí víkendový basketbal

Cez víkend naši kadeti odohrali dve domáce stretnutia kde v sobotu hostili hráčov z Michaloviec a v nedeľu doobedu hráčov z Košíc.

Ilustračný obrázok k článku Zápasy očami hráča: Aďo Hanzlík hodnotí víkendový basketbal

Aďo Hanzlík zhodnotil zápasy

BK ŠPD Rožňava – 1.BK Michalovce 80:69 (23:12, 46:24, 62:52)
Štvrtiny: 23:12, 23:12, 16:28, 18:17
Strelci: Kúdela I. 23, Kúdela F. 8, Hanzlík 6, Kilík 5, Szántó 4 (Žiak 13, Petergáč 8, Harhovský 6, Duck 4, Tutko 3, Mišenda)

V sobotu to bol zápas od ktorého sme očakávali jasné víťazstvo. V druhej štvrtine keď sme vyhrávali o 24 bodov sme sa uspokojili so stavom a zbytočne laxným prístupom sme dovolili súperovi vrátiť sa do zápasu. Tretia štvrtina začala šnúrou 8–0 v náš neprospecha bola to pre nás menšia facka. Súperovi sa nevzdávala, chlapci stále bojovali a my sme im nedokázali utiecť na dostačujúci rozdiel bodov pre kľudnú koncovku. Udržali sme to však a každá výhra sa počíta.

BK ŠPD Rožňava – BK TU Esprit Košice 52:71 (15:15, 31:34, 43:50)
Štvrtiny: 15:15, 16:19, 12:16, 9:21
Strelci: Kúdela I. 12, Szántó 10, Hanzlík 7, Kilík 5, Kúdela F. 2 (Žiak 8, Duck 2, Harhovský 2, Petergáč 2, Hajdúk 2, Mišenda

Nedeľňajšie zápasy sú z časti o tom, ktorý súper sa dokáže lepšie postaviť na nohy po sobote. Boli sme vysilení a vyčerpaní zo sobotňajšieho zápasu. Tento zápas favorita nemal, hralo sa od 0:0. Celý priebeh zápasu bol vyrovnaný, súpera sme nepúšťali do rýchlych brejkov a nedovolili sme im utiecť na veľký rozdiel bodov. Zápas sa zlomil pred koncom štvrtej štvrtiny keď sme dostali dve trojky za sebou a na viac sme sa nezmohli. Nebolo ani síl ani potrebného šťastia a keď sa k tomu pridala výšková prevaha súpera tak bolo rozhodnuté. Je to škoda lebo pripísať si na konto dva vyhraté domáce zápasy by zdvihlo morálku tímu.