Banícky sprievod v Rožňave je len zlomok z toho čo nás čaká: KOMPLETNÝ PROGRAM vnútri

V Rožňave sa uskutoční druhý ročník Andrássyho dňa, so skutočne pestrým programom. Prečítajte si, čo nás čaká.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Banícky sprievod v Rožňave je len zlomok z toho čo nás čaká: KOMPLETNÝ PROGRAM vnútri
Zdroj: TASR

Dňa 20. mája 2016 od 9:00 hod. sa v areáli Baníckeho múzea v Rožňave na Šafárikovej ulici 31 uskutoční už druhý ročník Andrássyho dňa. Podujatie sa koná pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenka Trebuľu a v spolupráci so Združením Slovenskej železnej cesty a Združením baníckych spolkov a cechov Slovenska.

Podujatie, ktoré Banícke múzeum v Rožňave pripravuje v rámci 12. ročníka Nocí múzeí a galérii, prinesie pre návštevníkov zaujímavý program vrátane sprístupnenia Historickej expozície – prezentačného múzejného depozitára a prezentáciu významných exponátov zo zbierok múzea súvisiacich s rodinou Andrássyovcov.

Program ďalej zahŕňa banícky sprievod v dobovom oblečení, ukážky umeleckého kováčstva, banskej osvetľovacej a meracej techniky, razenie medailí či prezentáciu dobových účesov zo začiatku 20. storočia. Pre deti, ale aj dospelých, sú okrem náučných prednášok pripravené tvorivé dielne zamerané na rod Andrássyovcov a železnú cestu. Slávnostnú atmosféru umocní počas celého dňa banícka dychovka z Dobšinej. Neskôr v podvečerných hodinách sa o dobrú náladu postará ľudová hudba Maroša Rusňáka z Rožňavy.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk