Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  25 °C
Peter Simon Samospráva

Banícke múzeum v Rožňave opravia. Práce za vyše milión eur zaplatí kraj a eurofondy

Banícke múzeum v Rožňave čaká v najbližších mesiacoch rozsiahla rekonštrukcia. Prečítajte si, do kedy bude zatvorené a čo všetko prejde rekonštrukciou.

Ilustračný obrázok k článku Banícke múzeum v Rožňave opravia. Práce za vyše milión eur zaplatí kraj a eurofondy
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Ako sme zistili, do 31. októbra 2015 sú zatvorené Expozícia baníctva a hutníctva, Expozícia banských pracovísk a Expozícia prírody Slovenského krasu. Ostatné expozície a pobočky múzea sú v prevádzke. Baníckemu múzeu v Rožňave, ktoré patrí pod Košický samosprávny kraj. Kraju sa podarilo uspieť v projekte Sentinel, ktorý rekonštrukciu zahŕňa. Vynovia sa spomenuté expozície aj nádvorie budovy bansko-hutníckej expozície, kde v rámci rekonštrukcie pripadne aj nová prístavba.

Projekt v rozsahu zhruba 1 200 000 eur bude financovaný z eurofondov v spolupráci s KSK.

Povereným riaditeľom múzea je od 1. novembra 2014 Martin Kováč, ktorý bol účastníkom vo výberovom konaní, ktoré sa konalo po odstúpení predchádzajúceho riaditeľa Jozefa Csobádiho.Toho po odchode z funkcie prijal na pozíciu historika Ján Hlobil, jeho dovtedajší zástupca a víťaz výberového konania. Post ale na poslednú chvíľu odmietol. Hlobil v múzeu naďalej pracuje v budove bansko-hutníckej expozície.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk