Bábätká narodené v Rožňave dostali aj nevšedné mená: Vencel, Xavier, Lukrécia a to nie je všetko!

Medzi deťmi, ktoré sa vlani narodili v Rožňave, sú aj také, ktoré dostali neobvyklé krstné mená. Veď si to pozrite na vlastné oči...

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Bábätká narodené v Rožňave dostali aj nevšedné mená: Vencel, Xavier, Lukrécia a to nie je všetko!
Zdroj: TASR

Na našom spravodajskom webe sme Vám už priniesli zaujímavé hitparády najčastejších chlapčenských a dievčenských mien, ktoré dostávali deti narodené v roku 2018 v Rožňave. Objavili sa v nich krstné mená ako napríklad Sofia, Martin, Oliver či Natália.

Teraz sa však spolu s nami pozrite, aké, na naše pomery nevšedné krstné mená dostali niektoré bábätká, ktoré prišli na svet v roku 2018 v Rožňave.

Ako náš spravodajský portál Rožňava 24 informovala matrikárka Jana Mandátová, v roku 2018 zapísali do matriky 644 narodených detí, z toho 330 chlapcov a 314 dievčat.

Následne doplnila, že sa do matriky zapísalo aj niekoľko netradičných mien. „Z chlapčenských to sú napríklad Mateo, Vencel, Xavier, Edvin, Selim, Töhötöm, Elijah. Z dievčenských Lukrécia, Tiffany, Gréta, Nia, Karmela, Alissa, Megan, Leonetta,“ uviedla pre náš web Mandátová.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk