Asfalt okolo fontány je už minulosťou, nahradila ho takáto dlažba, FOTO

Práce na obnove okolia fontány prebiehajú svižným tempom. Na niektorých miestach už pokladajú novu dlažbu. Asfalt je už minulosťou.

Peter Simon

Len prednedávnom sme Vás informovali v článku o ďalšej rekonštrukcii okolia fontány v našom meste. Práce začali 5. marca 2019 a momentálne už dosť pokročili. Na niektorých miestach sa už v plnej kráse vyníma nová dlažba.

Fontána, alebo ak chcete, Banícky orloj, je vyhľadávaným miestom Rožňavčanov aj pocestných. Voľný čas v jej okolí trávia aj mladí. Jej veľká obnova sa uskutočnila pred dvomi rokmi, odvtedy si túto lokalitu obľúbili mnohí. Radnica však pristúpila tento mesiac k ďalšej rekonštrukcii v jej tesnej blízkosti. Okolitý asfaltový povrch je už minulosťou.

Peniaze boli na túto rekonštrukciu vyčlenené z Úradu vlády a to vo výške 50 000 eur. Práce, ktoré sa začali v utorok, 5. marca 2019, by mali byť ukončené do konca tohto mesiaca, teda marca.

Pozrite si aktuálne zábery priamo z miesta rekonštrukcie.

Práce vykonávajú Technické služby mesta Rožňava. „Búracie práce asfaltu už máme za sebou. Následne sa upravil podklad. Taktiež už máme založené aj nové obrubníky a niekde sa už ukladá aj nová dlažba. Na túto obnovu je potrebných 1375 metrov štvorcových zámkovej dlažby. Stanovený termín by sa mal stihnúť. Podľa počasia máme naplánované práce aj cez víkendy, čiže minimálne teda soboty,“ povedal pre náš web riaditeľ Technických služieb mesta Rožňava, Mikuláš Gregor.

Zdroj: Dnes24.sk