Správy

ARCHÍVNE ZÁBERY zo Zádiela: Takto sa pripravovala záverečná scéna hollywoodskeho filmu!

Socha a umelé jazero boli miestom záveru filmu, kde zostrelený americký vojenský pilot uniká srbským prenasledovateľom a v poslednej chvíli ho zachránia pomocou vrtuľníka.

Ilustračný obrázok k článku ARCHÍVNE ZÁBERY zo Zádiela: Takto sa pripravovala záverečná scéna hollywoodskeho filmu!
5
Galéria
Zdroj: TASR

Dedina Háj kedysi hostila filmový štáb až z Hollywoodu. V jej katastri sa totiž kedysi natáčal úspešný film Za nepriateľskou líniou. Hlavnú úlohu si vo filme zahrali herci Owen Wilson a Gene Hackman. Časť filmu, ktorý mal rozpočet 40 miliónov sa natáčala aj v obci Háj.

Americkí filmári v roku 2000 počas nakrúcania vojnovej drámy „Za nepriateľskou líniou“ s Gene Hackmanom a Owenom Wilsonom v hlavných úlohách, nechali v obci Háj desaťmetrovú rekvizitu – sochu anjela s odstreleným krídlom.

Pozrite si archívne zábery spred takmer 19-tich rokov, ktoré zachytávajú, ako pracovníci slovenskej Koliby pripravujú pre amerických filmárov nad Zádielskou dolinou v Slovenskom krase scénu pre natáčanie filmu s námetom z vojnového konfliktu z Kosova. Socha a umelé jazero boli miestom záveru filmu, kde zostrelený americký vojenský pilot uniká srbským prenasledovateľom a v poslednej chvíli ho zachránia pomocou vrtuľníka.

Zaujímavosťou je aj vytvorenie umelého jazera, ktoré bolo položené na drevenej konštrukcii a nebolo vybágrované. Po skončení natáčania sa miesto dalo do pôvodného stavu.

Socha sa stala vyhľadávanou turistickou atrakciou. Sochu anjela nie je problém v obci nájsť. Je umiestnená neďaleko cesty na cintoríne pri kostole. Socha je vyrobená z plastu a je potiahnutá laminátom. Nakoľko sa stala socha v obci veľkou atrakciou, dali k nej vyrobiť aj orientačné tabule, a preto sa nemusíte báť, že by ste k nej netrafili.

Obrazom: Takto sa pripravovala záverečná scéna hollywoodskeho filmu
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie