Peter Simon Šport

7. ročník Majstrovstiev Slovenska Špeciálnych olympiád: Zastúpenie mali aj rožňavské farby

Rožňavské farby hájili športovci zo Spojenej školy internátnej Pavla Bandyová a Adam Tomi. Domov priniesli cenné kovy.

Ilustračný obrázok k článku 7. ročník Majstrovstiev Slovenska Špeciálnych olympiád: Zastúpenie mali aj rožňavské farby
Foto: Igor Lada

7. ročník Majstrovstiev Slovenska Špeciálnych olympiád v cyklistike sa konal vo štvrtok, 7. júna 2018 od 9:00 do 12:00 v areáli Pomlé parku v Šamoríne. Súťaže sa konali v 4 disciplínach pre ženy aj mužov. Rožňavské farby hájili športovci zo Spojenej školy internátnej Pavla Bandyová a Adam Tomi. Motto športovcov ŠOS bolo „Dovoľte mi vyhrať. Ak nemôžem vyhrať, dovoľte mi statočne sa o to pokúsiť.“

„Po minulých olympijských cyklistických úspechoch Silvii Petrenkovej z DSS AMALIA nadviazal na jej úspešnosť aj Adam, ktorý získal, a aj napriek pádu vydal zo seba maximum, dve zlaté medaile na 2 km a 5 km časovke. Pavla získala 2 strieborné kovy za časovku na 500 m a 1 km,“ povedal pedagóg školy, Igor Lada.

Ako doplnil, športovcov dekorovala prezidentka Špeciálnych olympiád Slovenska (ŠOS) Eva Lysičanová, národná riaditeľka ŠOS Eva Gažová a Jana Gantnerová, športová riaditeľka ŠOS.

„Celé podujatie malo výbornú športovú atmosféru. Zažili sme dva dni v príjemnom prostredí šamorínskeho športového areálu X- Bionic sphere, kde sme boli ubytovaní. Žiaci našej školy dosahujú vynikajúce športové výsledky a úspechy na celoslovenských súťažiach,“ uviedol Lada.

Podľa jeho slov sú špeciálne olympiády inkluzívnou organizáciou využívajúcou šport a vzdelávanie, prostredníctvom ktorých sa každý deň na celom svete snaží posilniť postavenie ľudí s mentálnymi postihnutím. Celosvetová organizácia vznikla v roku 1968 a tento rok oslávi už 50. výročie založenia. Na Slovensku oslavujú Špeciálne olympiády tento rok 25. výročie založenia. Na celom svete v 170 krajinách športuje viac ako 5 miliónov osôb s mentálnym postihnutím.

S podporou viac ako 1 milióna trénerov, učiteľov a dobrovoľníkov sa pripravuje viac ako 108 000 súťaží ročne v 32 druhoch olympijských športov.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie