Peter Simon Šport

10. Rally Lubeník už onedlho: Novinkou obnovená rýchlostná skúška Peklo

V strede mesiaca júl, sa uskutoční jubilejný 10. ročník Rally Lubeník. Organizátori z Junior autoklubu SK Rožňava v spolupráci s obcou Lubeník pripravujú kompaktnú trať s jej najvzdialenejším bodom od centra súťaže len 15 kilometrov!

Ilustračný obrázok k článku 10. Rally Lubeník už onedlho: Novinkou obnovená rýchlostná skúška Peklo
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Štvrtou súťažou zo šesťdielneho kalendára Majstrovstiev Slovenska v rally bude v tomto roku X. Rally Lubeník. Uskutoční sa v termíne 13.-14. júla 2018 a jej organizátori usilovne pracujú na príprave trate i potrebných dokumentov.

Tohtoročná trať bude veľkým prekvapením pre súťažné posádky i pre fanúšikov. Jej celková dĺžka je totiž len 162,6 km, z ktorej až 52,38%, resp. 85,17 km, tvoria rýchlostné skúšky. Veľmi podobne, len s polovičnými hodnotami, vyzerá aj trať Slovenského rally pohára. Posádky SRP by mali absolvovať spolu 74,23 km, z čoho 35,78 km bude tvoriť meraná trať.

„Ďalším prekvapením bude obnovenie RS Peklo a to dokonca za tmy. Práve táto rýchlostná skúška v piatok večer po 20. hodine otvorí súťažný program pre posádky hlavného šampionátu. Organizátori mysleli na fanúšikov, ktorí by chceli vidieť tento nočný program, ale stihnúť aj slávnostné otvorenie súťaže. To sa preto uskutoční už o 16. hodine na tradičnom mieste pred bowlingom. Čo sa týka umiestnenia či už riaditeľstva alebo servisného parkoviska, všetko zostáva oproti predošlým ročníkom nezmenené. Centrum súťaže bude mať svoje miesto na Obecnom úrade v Lubeníku a servis bude situovaný pred Slovmag a.s.,“ informovala tlačová tajomníčka pretekov, Zdenka Frývaldská.

Ako doplnila, zaujímavou sprievodnou akciou na X. Rally Lubeník bude Minirally Lubeník. „Jedná sa o využitie uzatvorenej trate v čase, keď budú mať súťažné posádky Majstrovstiev Slovenska a Slovenského rally pohára preskupenie a servisnú prestávku. Posádky seriálu MRC absolvujú rovnaké štyri rýchlostné skúšky ako dvojice SRP s meranou dĺžkou 35,78 km. Budú mať servisné parkovisko umiestnené mimo hlavnej súťaže a nebudú nijako zasahovať do hlavného programu,“ uviedla.

Prihlasovanie na súťaž bude už čoskoro spustené na webstránke www.sams-asn.sk/prihlaska a všetky dôležité dokumenty budú zverejnené na oficiálnej webstránke www.obeclubenik.sk/rallylubenik.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie