Peter Simon Šport

Sezóna pomaly odsýpa. Rožňavskí futbalisti idú ale naplno až do konca. Video s radosťou z poslednej výhry hovorí za všetko.

Ilustračný obrázok k článku Takto vyzerá nefalšovaná radosť: Rožňavčania po absolútnej výhre v 4. lige, VIDEO
Zdroj: MFK Rožňava

V 30. kole 4. ligy Juh cestovali Rožňavčania na trávnik súpera do Strážskeho. Po polčase ešte nič nebolo rozhodnuté. Do šatne vstupovali futbalisti za stavu 0:0. Napokon však klub ŠK Strážske porazili stavom 0:2. O prvý gól sa postaral Jaroslav Figúr a druhý do siete súpera, a tým postup zaklincoval v 87 minúte, Miloš Gallo. Po dlhých rokoch snaženia Rožňava ukázala svoj potenciál. Futbalisti Klubu MFK Rožňava postúpili do 3. ligy, kde budú v novej sezóne bojovať o čo najlepšie umiestenie.

Ako vidieť na videu, oslavy boli naozaj plné emócií a radosti. „Na zápas s nami vycestovali perfektní fanúšikovia, ktorí nám strašne pomohli,“ hovorí Filip Kovács.

Po záverečnom hvizde vypukla na strane Rožňavčanov obrovská radosť, eufória, spev aj pokriky. „Oslavy boli dlhé a krásne. Bol to pre nás všetkých nezabudnuteľný deň a bodaj by sa nám to ešte raz podarilo v rožňavskom drese zažiť. Zopár dní si tento úspech užijeme a pomaličky sa musíme začať pripravovať na ďalšiu sezónu,“ doplnil Kovács.

Ukončenie sezóny v Rožňave

Ako informuje oficiálna stránka klubu MFK Rožňava, túto sobotu, 24. júna pozývame všetkých futbalistov, priaznivcov a fanúšikov futbalu na ukončenie futbalovej sezóny, ktoré sa uskutoční na futbalovom ihrisku v Rožňave. „Pozvané sú všetky futbalové kategórie od najmenších po najstarších. Začiatok akcie je naplánovaný na 14:00 hod., kde budú rôzne sprievodné akcie, futbalové zápasy, fotenie i prihlasovanie sa nových detičiek do Novej MFK Rožňava,“ píše sa na stránke klubu.