Peter Simon Šport

Rožňavčan Ondrej dokazuje svoje kvality: Po prvom dni Rallye Tatry 2017 tretí

Ondrej vyhral nočný mestský okruh v Poprade, keď porazil vedúce duo Grzyb a Koči.

Ilustračný obrázok k článku Rožňavčan Ondrej dokazuje svoje kvality: Po prvom dni Rallye Tatry 2017 tretí

Po troch rýchlostných skúškach 44. ročníka Rallye Tatry vedie poľská dvojica Grzegorz Grzyb, Boguslav Browinski na vozidle Škoda Fabia R5 z tímu Rufa Sport.

Ako informovalo tlačové stredisko pretekov, druhá priečka patrí Slovensko-českej posádke Martin Koči, Filip Schovánek (Škoda Fabia R5) z tímu Styllex motorsport so stratou 6,4 sekundy. Na treťom mieste sú obhajcovia minuloročného víťazstva v Tatrách Tomáš Ondrej, Adam Gömöri na vozidle Škoda Fabia WRC, ktorý stráca na vedúcu priečku 16,2 sekundy.

„Práve Ondrej vyhral nočný mestský okruh v Poprade, keď porazil vedúce duo Grzyb a Koči. Populárny Srnka sa najrýchlejším časom dostal na tretie miesto, keď prekonal českého jazdca Pavla Valouška. V elitnej desiatke ešte postúpil na deviate miesto Tomáš Kukučka, ktorý preskočil o jednu priečku Petra Gavláka. Najrýchlejšia dvojkolka je Tomáš Fusko na Peugeote, ktorý sa nachádza celkovo na trinástom mieste,“ píše sa na oficiálnej stránke podujatia.

Ako prezradil Ondrej, skúšali inú značku pneumatík a mysleli si, že to bude rýchlejšie, ale boli asi o sekundu na kilometer pomalší. „Teraz budeme sťahovať stratu, ktorú sme nabrali. Okruhová RS bude zaujímavá, pretože sa nedá získať moc času, ale naopak je ľahké veľa stratiť,“ dodal Tomáš Ondrej.

V súťaži pokračuje už len v rámci slovenského šampionátu 40 posádok z pôvodného počtu 49 na štarte. Kvôli technickým problémom neodštartoval do nočnej rýchlostnej skúšky v Poprade Tomáš Bartúněk (Honda Civic Type R), tretiu rýchlostnú skúšku nedokončili kvôli závade Miloslav Majerčák (Peugeot 208) a Andrej Kacvinský (Škoda Fabia).

V sobotu je na programe šesť rýchlostných skúšok na troch úsekoch (Bystré, Mlynky, Hnilec). Na štartové pole čaká porcia 52 ostrých kilometrov. Cieľ rally je na programe v sobotu, 27. mája o 15. hodine pred OC Forum v Poprade.

Poradie po 3. rýchlostnej skúške:

• 1. Grzyb, Browinski (POL, Škoda Fabia R5) 25:44,4 min.

Zmena v časovom harmonograme

Usporiadatelia 44. ročníka Rallye Tatry museli posunúť z bezpečnostných dôvodov časový harmonogram sobotňajšieho dňa. Dôvodom zmeny je konanie Behu v raji na priecestnej ceste medzi rýchlostnými skúškami. Od preskupenie v Dobšinej po 6. rýchlostnej skúške sa harmonogram posúva o hodinu neskôr. Výjazd z kontroly preskupenia je o 12:35 hodine.