Peter Simon Futbal

Rožňava zdolala Martin a postupuje: Ťažšie začiatky vystriedal úspešný koniec

V stredu a odohral na futbalovom ihrisku v Rožňave doslova boj o prvenstvo. Napokon štvrtoligisti z Rožňavy zdolali treťoligový Martin v pokutových kopoch a tak sa dostali do najlepšej šestnástky na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Rožňava zdolala Martin a postupuje: Ťažšie začiatky vystriedal úspešný koniec

Ani upršané počasie neodradilo skalných rožňavských fanúšikov a divákov prísť a podporiť futbalistov, ktorí sa na trávniku popasovali s treťoligovým Martinom. Podľa našich informácií sa na tribúne zišlo až 550 fanúšikov futbalu. Spočiatku Martin viedol 1:0 no v 65. minúte náš strelec Kovács stav dorovnal na 1:1 a toto platilo až do konca zápasu, kde na rad prišli pokutové kopy v ktorých futbalisti Rožňavy skórovali. „Prvý polčas z našej strany bol dosť opatrný. Mám taký dojem, že to bol rešpekt pred súperom, ale takto to sme hrať určite nechceli. Bohužiaľ, ešte do prestávky súper skóroval, dali sme si takpovediac vlastný gól. V prestávke sme si to vysvetlili a do druhého polčasu sme nastúpili s tým, že budeme hrať vlastnú hru. To sme aj zrealizovali a vynieslo nám to vyrovnávajúci gól. Vzhľadom na výsledok, musím chlapcom poďakovať za hru v druhom polčase. Bolo v nej odhodlanie bojovať až do konca, nasadenie a snaha dosiahnuť čo najlepší výsledok. Teraz už môžem aj povedať, chceli sme zvíťaziť. Podarilo sa, lebo sme sa viacej snažili a túžili sme postúpiť. Celková atmosféra a najmä divácka podpora bola fantastická,“ dodal po zápase tréner Braňo Kuzma.