Peter Simon Šport

Rožňava porazila Svit krásnym náskokom: Len tak ďalej chlapci

Futbalisti MFK Rožňava odohrali svoj ďalší zápas v 3.lige. Na trávniku hostí vo Svite ukázali svoje kvality.

Ilustračný obrázok k článku Rožňava porazila Svit krásnym náskokom: Len tak ďalej chlapci

Futbalisti z Rožňavy nastúpili v ďalšom kole 3. ligy do zápasu proti klubu zo Svitu. Diváci domácich sa nestačili čudovať. Rožňavčania im nastierali 4 góly a sami neinkasovali ani jeden. Svit tak podľahol Rožňave stavom 0:4.

Rožňavčania sa v tabuľke momentálne nachádzajú na 4. pozícii.

Prvý gól do brány súpera padol už v 6. minúte a strelil ho Oleksandr Kovchar. Peter Štyvar následne v 27. minúte hry zvýšil stav 0:2. Do prestávky však Rožňavčania Svitu strelili gól ešte raz, z kopačky Jara Figúra v 36. minúte hry. Do šatní teda putovali náskokom troch gólov. Po prestávke stav Rožňavčania zaklincovali ešte jednou strelou do brány súpera. V 63. minúte sa o gól postaral Alex Pál Svedyuk.

„Po výbornom výkone sme vo Svite zaknihovali dôležité víťazstvo! Naše mužstvo hralo pekný útočný futbal okorenení štyrmi gólmi, a právom sa tešíme z troch bodov,“ píše sa na oficiálnom facebooku rožňavského áčka.

FK Svit – MFK Rožňava 0:4 (0:3)

• Góly: Kovchar, Figúr, Štyvar, Svedyuk
  • Zostava: Pulen – Ďuriček, Szkokan, M.Gere, Kovchar – Gallo, Koretskyy, P.Gere – Svedyuk, Figúr, Štyvar
  • Striedali: Sappanoš, Greško, Krak, Korfanta, Kardoš