Radka Deckerová Hokej

Naši juniori cez víkend cestovali do Gelnice, aby odohrali svoj prvý zápas tejto sezóny.

Ilustračný obrázok k článku Prvý zápas juniorov v tejto sezóne: Rožňavskí hokejisti so súperom nedokázali udržať tempo

„V Gelnici sme odohrali prvý zápas v tejto sezóne. Išli sme si len vyskúšať čo v nás ostalo z minulej sezóny. Na zápas sme prišli v dobrej nálade čo sa ukázalo aj v zápase. V prvej tretine sme viedli 1:0 keď po krásnej akcii z voleja strieľal Gazdík. Súper po par minútach odpovedal gólom a tretina skončila nerozhodne 1:1. V druhej tretine sme spravili pár chýb aj keď náš brankár Horváth chytal perfektne nestačili sme udržiavať tempo s hráčmi Gelnice. Gelničania perfektne využili naše chyby a dostali zápas pod kontrolu za stavu 4:1. Do tretej tretiny sme šli s cieľom nedostať viac gólov. No po faule Murzu sme v oslabení inkasovali gól. Súper sa uspokojil s výsledkom no po strele Vanya dorážal Gazdík a znižoval na 5:2. Začali nám dochádzať sily a nevládali sme vyvinúť nátlak na súperovu bránu. Ostávalo nám len čakať na chyby súpera a pokúsiť sa streliť gól. Výsledok sme len esteticky upravili na 5:3 po dorážke Soltesza“, zhodnotil zápas hráč Rožňavy Laco Griger.

HK Slovan Gelnica – HKM-98 Rožňava 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Góly: Gazdík 2 , Šoltesz