Obchoďák v neďalekej obci už naberá kontúry: FOTO z výstavby

V obci rožňavského okresu je už poriadne rušno. Nové obchodné centrum sa už začína dvíhať.

Peter Simon

Ešte nedávno bol projekt len na papieri. Dnes už obyvatelia najväčšej obce v našom okrese zažívajú pracovný ruch. Ten spôsobujú stroje a ťažké mechanizmy. Za niekoľko dní sa im podarilo postaviť hrubú stavbu nového supermarketu. Najviac sa však potešia motoristi, ktorí dostanú niekoľko desiatok parkovacích miest. Ako informoval konateľ spoločnosti Miroslav Labaš, okrem toho samozrejme nebudú chýbať potraviny a návštevníci nájdu aj bankové služby, bankomat, lekáreň, kvetinárstvo, noviny a časopisy a v neposlednom rade predajňu tabakových výrobkov.

Objekt sa nachádza v tesnej blízkosti autobusovej stanice.

Bager už zobrali preč

Bager, ktorý bol pripravený na stavebné práce v obci Plešivec v skorých ranných hodinách v pondelok 21. novembra 2016 zachvátili plamene. Pri požiari zasahovali hasiči z Rožňavy i Plešivca. Podľa majiteľa, ktorý na miesto prišiel, bol stavebný stroj odstavený približne 2 týždne a mal odpojený elektrický prúd. Počas toho, ako sme zhotovovali fotografie stavby nákupného strediska, na druhej strane objektu prebiehalo odstraňovanie spomínaného bagra, teda toho, čo z neho po požiari ostalo. Ten už strašiť obyvateľov obce od 16. februára 2017 určite nebude.

Pozemky sa museli predať

Podľa slov starostky obce Ivety Šušánovej, členovia obecného zastupiteľstva Plešivca s potešením prijali zámer spoločnosti postaviť na území obce novú predajňu. Obec Plešivec od začiatku podporuje projekt a po prvých rokovaniach podnikla kroky smerujúce k urýchleniu výstavby.

Poslanci obecného zastupiteľstva súhlasili so zmenou územného plánu, ako aj s predajom pozemkov. „Bez týchto zmien by nebolo možné predmetnú výstavbu uskutočniť. Aj zo strany obyvateľov obce sa projekt stretol s veľkým záujmom, keďže supermarket bude umiestnený na výhodnej lokalite, vedľa autobusovej zastávky. Občania obce, ako aj okolitých miest určite s potešením príjmu možnosť efektívne využiť čas počas prestupov. V konečnom dôsledku to ušetrí cestu a čas venovaný nákupu v meste Rožňava,“ povedala starostka obce, Iveta Šušánová.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame