Radka Deckerová Basketbal

Mladé basketbalové nádeje CASSOVIU v súťaži porazili, na turnaji im nestačili

Ženský basketbalový klub cez víkend zorganizoval vynikajúci turnaj v hale kde okrem družstiev zo Slovenska navštívilo Rožňavu aj družstvo zo Srbska.

Ilustračný obrázok k článku Mladé basketbalové nádeje CASSOVIU v súťaži porazili, na turnaji im nestačili

MBK REGION RV : CASSOVIA BASKET KE 69 : 76
/ 24 : 14, 22 : 21, 19 : 24, 4 : 17 /
Streľkyne : Krajcová 21, Šimková 14, Ducková 10, Krajlíková 6, Straková 6, Kováčová 6, Oravcová 4, Kostková 2

MBK REGION RV : BAČKA TOPOĽA 69 : 36
/ 18 : 8, 22 : 12, 8 : 12, 21 : 4 /
Streľkyne : Krajcová 21, Krajlíková 10, Baštáková 10, Ducková 6, Gyenes 6, Číšková 6, Straková 4, Kováčová 4, Oravcová 2

Komentár trénerky Mary Buzinkayovej

Boli sme veľmi radi tomuto turnaju, lebo každý jeden prípravný zápas pre hráčky je úžasným prínosom. Družstvo CASSOVIE počas oblastnej súťaže sme porazili o 45 bodov, ale teraz sme prehrali. Príčina je tá, že oni mali predprípravné zápasy viac než 10, kdežto my ani jeden. Toto im zaručilo ich zaslúžené víťazstvo. Na ihrisku pôsobili istejšie a odvážnejšie a to našim hráčkam chýbalo. V tri štvrte zápasu sme viedli ešte 48 : 32, ale keď sa nám vyfaulovala v prvej minúte IV. štvrtiny naša najlepšia hráčka a streľkyňa nedokázali sme dať,len 4 body a to sa nám v budúcnosti nesmie stať. V minulosti našou silnou stránkou bolo jedna duša na ihrisku a teraz sa hráčky spoliehali na hru jednej a to není dobre.

Náš druhý zápas proti Srbsku už bol o niečo lepší, zlepšila sa obrana, herný prejav bol celkom dobrý, to čo sme trénovali hráčky si zopakovali a celkom sa im to darilo, zápas mal už aj hlavu aj pätu, ale máme pred sebou veľmi ťažkú a tvrdú prácu, lebo sme len na začiatku súťaže.

zdroj: basketroznava.sk