Peter Handzuš Hokej

LEV Poprad prerušil sériu piatich prehier

Hokejisti HC Lev Poprad triumfovali v sobotňajšom stretnutí KHL pred vypredaným hľadiskom nad Torpedom Nižnij Novgorod 2:0 najmä vďaka skvelému výkonu gólmana Jána Laca a dvom zásahom Tomáša Netíka. Popradčania tak prerušili sériu piatich prehier a n

HC Lev Poprad – Torpedo Nižnij Novgorod 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 18. a 60. Netík. Rozhodovali: Nalivaiko, Safjullov – Sirotkin, Metalnikov, vylúčenia: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4500 divákov (vypredané).

zostavy:
HC Lev Poprad: Laco – Pilař, Mezei, Sigalet, Mihálik, Lewis, Klouček – Bartečko, Nedorost, Nagy – Huna, Mikúš, Netík – Kristek, Novotný, Chabada – Fabricius, Lundberg, Sekáč – Špirko

Nižnij Novgorod: Kovaľ – Hietanen, Maleňkich, Vorobjev, Varlamov, Vasiljev, Jevsejenkov, Groť – Varnakov, Nikitenko, Krikunov – Nilsson, M. Potapov, Ugarov – Klopov, Gorbunov, Zajnullin – A. Potapov, Galuzin, Valujskij

Domáci začali duel presilovkou, ale strela Kristeka a ani dorážky Nedorosta s Bartečkom gólmana Kovaľa neprekonali. V piatej minúte sa trikrát do zakončenia dostával Mikúš, no skóre sa ani tentoraz nemenilo. Hostia po pomalšom rozbehu hru postupne vyrovnali. Maxim Potapov v 13. minúte už ležiaceho Laca nedokázal prekonať a v závere tretiny strela druhého z Potapovcov Alexeja letela len tesne nad domácu bránku. Lev sa dočkal v 18. minúte, keď Netík po samostatnej akcii otvoril skóre. Na začiatku druhej časti vytiahol skvelý zákrok Laco pri šanci Vorobjeva v presilovke, pri ďalšej početnej nevýhode zasa zlikvidoval strelu Maxima Potapova z tesnej blízkosti. Popradčania v polovici zápasu nevyužili štvorminútovú presilovku a v závere druhej časti nezvýšil náskok napriek dvom nájazdom ani Mikúš. V tretej tretine sa hostia tlačili dopredu v snahe o vyrovnanie, mali streleckú prevahu, všetky ich pokusy však likvidoval spoľahlivý Laco. Hostia sa v závere napriek dvojnásobnému oslabeniu pokúsili o hru bez brankára a Netík svojim druhým gólom pečatil triumf Popradu. Gólman Laco si pripísal čisté konto vďaka 32 úspešným zásahom.