Marek Šebeňa Hokej

Ladux prehral rozdielom triedy

Hráčom Laduxu včerajší zápas vôbec nevyšiel a pri svojej druhej prehre v riadnom hracom čase prebiehajúcej súťaže GAHL inkasovali 7 gólov od rozbehnutej Befory.

Tá sa im týmto víťazstvom nezadržateľne približuje a finiš súťaže môže byť ešte veľmi zaujímavý a dramatický. Zápas lepšie začali hráči Befory, keď sa vedenia ujali už v druhej minúte zápasu. Ladux ostal trochu zaskočený, čo vyústilo o pár minút do druhého inkasovaného gólu. Prvú tretinu vyhrala Befora 2:0. Druhá tretina bola vyrovnanejšia a Ladux aj viac tlačil svojho súpera, no šance, ktoré mali strelci Laduxu bravúrne zneškodnil brankár Befory. Befora zvýšila na 3:0, no v zápätí Ladux znížil na 3:1. Do tretej tretiny išli obe mužstvá s cieľom zvíťaziť, ale prílišné otvorenie obrany hráčmi Laduxu, nahralo vietor do plachiet Beforákom. Ktorí v krátkom časovom slede strelili ďalšie dva góly a o zápase bolo viacmenej rozhodnuté. Ladux ešte dokázal znížiť na 5:2, ale to bolo z jeho strany všetko. Befora, stav stretnutia upravila ešte dvakrát po takmer identických herných situáciách. Hráči Laduxu odchádzali po záverečnej siréne sklamaní a smutní po nevydarenom zápase a najvyššej prehre. Naopak Beforáci opúšťali ľadovú plochu v eufórii.

BEFORA ROŽŇAVA – LADUX ROŽŇAVA 7:2 (2:0, 1:1, 4:1)