Peter Klimant Šport

Revúcki kickboxeri sa opäť raz predviedli v parádnej forme. Na medzinárodne súťaži v Prešove predviedli medailovú žatvu. A tak si domov odniesli až 23 cenných kovov.

Ilustračný obrázok k článku Krásna medailová žatva revúckych kickboxerov: Domov si priniesli až 23 cenných kovov

V sobotu sa v Prešovskej Sibírskej ZŠ usporiadalo 3. kolo open Katsudo ligy v kickboxe, ktorého sa zúčastnili aj športovci z revúckeho klubu Kickbox Leon. Súťažilo sa v disciplínach pointfighting, light contact, kick light kadetov, light contact, kick light, fullcontact a K 1 Rules seniorov. Súťaž otvorila hlava kickboxu na Slovensku Peter Onušťák za účasti troch krajín Poľska, Ukrajiny a Slovenska v počte 277 štartov z 19 klubov.

Úspešne sa do súťaže zaradili aj štrnásti veľmi talentovaní Leoni z Revúcej. Nás klub skončil celkovo na štvrtom mieste. Prvý bol veľkoklub Tatran Prešov kickboxing KOŠICE, 2. Panter KB Prešov a 3. Edymax Bardejov. Vedúcim Revúckej výpravy bol Ľuboslav Bodor, hlavným trénerom Igor Petalík a asistent trénera bola Božena Gešková. Výborne si počínali a zlaté medailí získali Dianka Sokolová, Ivanka Urbániková, Stelka Laurenčíková a Simonka Sokolová.

„Rád by som pochválil aj nových zápasníkov, ako Maťko Grendel, Miško Drabič, Tomáško Hapl, ktorých si vážime, aj keď veľa zápasov prehrali, ale ani jeden zápas nevzdali a s ohromnou snahou odzápasili až do konca. Vtom spočíva aj výchova detí, náš športový klub nie je zameraný len na absolútnych talentov, ale dokáže rozvinúť alternatívnym spôsobom tréningu osobnostné hodnoty malých bojovníkov a udržať ich pri športových návykoch,“ povedal Ľuboslav Bodor, vedúci výpravy Leonov.

V ringových disciplínach bojoval Juraj Vaculčiak v K1 a vo Fullcontacte do 91 kg sa dostal do finále, kde 2-krát knokautoval súperov, no vo finále, kde dostal ponuku boxovať na galavečeri top bojovníkov, dostal tvrdý knokaut on a prehral s Jánom Kopperom (Tatran Prešov Košice).