Marek Šebeňa Hokej

Boj o druhú priečku pre Beforu

V šlágri kola medzi Beforou a Pačou sa lepšie darilo hráčom Befory, ktorí po lepšom výkone zdolali tabuľkového suseda.

Hráči HK Pača zrejme nevedia zahrať na tvrdšie hrajúcu Beforu a tak aj v ďalšom vzájomnom meraní síl stratili všetky body. Tento raz prehrali ešte väčším rozdielom ako v predchádzajúcom vzájomnom dueli. Vtedy prehrali 4:1 a zápas sa nedohral, práve pre údajnú tvrdú hru hráčov Befory na brankára Pače. Dnešný zápas skončil 6:1 v prospech Befory. Befora už v 8. min. viedla nad Pačou zásluhou gólov z hokejky Hetešiho a Judta. Pača dokázala dvojgólové manko korigovať Ďuránom. V ďalšej časti hry už skórovali iba hokejisti Befory. V druhej tretine zvýšil najprv J. Gallo a vedenie prikrášlil Róžai. Obraz hry sa nezmenil ani v záverečnej tretine čo do gólového vyjadrenia. Na 5:1 upravil Feješ strelou od modrej čiary a bodku za víťazstvom Befory dal Gomori. Hokejisti Pače podnikli niekoľko nebezpečných protiútokov, ale gólman Befory mal svoj šťastný deň.

**Befora Rožňava – HK Pača 6:1 (2:1, 2:0, 2:0), G: Heteši, Judt, J. Gallo, Róžai, Feješ, Gomori – Ďurán

V druhom stredajšom zápase si poradil vedúci Ladux s BSS presvedčivo 10:5**

foto, text: Karol Csobádi